top of page
IMG_7171.jpg

Фоторепортаж

 

20 червня 2024 року в Кам’янець-Подільському іконописному духовному училищі відбувся публічний захист дипломних проєктів випускників 2023-2024 навчального року.

 

Цьогорічні дипломники поповнили українську скарбницю ікон такими роботами: образ «Преображення Господнє»; сім ростових образів Деісусного ряду; ростові образи «Святитель Миколай Мир Лікийський Чудотворець», «Святитель Спиридон Тримифунський» та чотири великих образи для іконостасу місцевого храму: ростові образи Христа і Богородиці, «Собор 12 апостолів» та «Собор святого Предтечі Господнього Іоанна».

 

Екзаменаційна комісія працювала у складі Високопреосвященнішого митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького Феодора, ректора училища протоієрея Вадима Гаджамана, проректора з виховної роботи ієрея Дмитра Наумова, завідувачки кафедри іконописно-прикладних дисциплін Дикої О.Є. та завідувачки кафедри теоретично-богословських дисциплін Гриськової Н.Р.

Студенти з особливою старанністю захищали свої дипломні проєкти, та проявляли неабияке терпіння та сумлінність за для досягнення поставленої мети. Протягом написання своїх робіт вихованці старанно виконували настанови вчителів, та прислухались до їх професійних консультацій, як у практичній так і в теоретичній частині. Учні активно допомагали один одному, проявляли свою християнську любов всіляко підтримуючи один одного.

Кожен виступ супроводжувався рецензією фахових викладачів, які, попри зауваження, дали слушні поради випускникам задля їхнього подальшого вдосконалення та розвитку. Члени комісії наголошували на тому, щоб випускники, удосконалюючи технічний бік іконописної справи, не забували про її духовну складову – молитву, намагалися ще більше зрозуміти та полюбити канонічну ікону, усвідомлюючи те, що іконопис є справою Соборною, має священний характер, високе призначення й найтісніший зв’язок із життям Православної Церкви.

Іконописна наставниця Шпак Олена Василівна виступила зі своєю промовою, у якій щиро подякувала духовному наставнику Високопреосвященнішому митрополиту Феодору за його молитовну підтримку, також слова вдячності висловила отцю-ректору та усьому педагогічному колективу за їх неосяжні труди та вклад у розвиток її вихованців.

 

У своєму слові ректор училища зауважив, що з огляду на події, які відбуваються в державі й навколо Церкви, дипломні проєкти виконано майстерно, попри випробування та скорботи.

Отець Вадим у своїх настановах випускникам покликався на досвід древніх іконописців, які у найважчі часи війн, гонінь та випробувань під дією Божественної Благодаті за своє смирення й довіру Промислу Божому творили унікальні іконописні шедеври як плід свого духовного досвіду.

Митрополит Феодор дав гідну оцінку представленим роботам, акцентуючи на тому, що випускники – це люди, на яких покладено відповідальну місію усвідомлювати й відстоювати роль канонічної ікони в православ’ї. Владика побажав дипломникам розвивати отримані ними навички, працюючи наполегливо над собою, удосконалюючись духовно й професійно, звершуючи служіння, яке покладене на них Церквою заради слави Божої і заради продовження іконописної традиції, через яку йде свідчення Євангельської проповіді про спасіння і вічне життя.

Захист дипломних проєктів випускників 2020-2024  навчального року Кам’янець-Подільського іконописного духовного училища засвідчив майстерність виконаних робіт, належний рівень підготовки дипломників та кропітку працю викладачів. Рішенням екзаменаційної комісії всім випускникам присвоєно кваліфікацію іконописець та викладач іконопису, а представлені дипломні проєкти оцінено на “відмінно” та “добре”.

Фоторепортаж

bottom of page